Blog

2022 Yılında İnternette En Çok Satışı Yapılacak Ürünler Nelerdir?

E-ticarette girişim yapmak isteyenler dikkat! E-ticaret mağazası açmadan önce hizmet vereceğiniz kategori hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanızda fayda var? Örneğin, önceki yıllarda sizin ürün kategorinizde satışlar nasıl gerçekleşmiş, rakipleriniz en çok hangi ürünleri satmış, o yıl en fazla hangi kategorilerde satış yapılması bekleniyor? İşte 2022 yılında internette en çok satışı yapılacak ürünler!

Ticarette her şey bir hayalle ve tabi hedefle başlıyor! E-ticarette de durum aynı. Çok iyi bir fikriniz olabilir, yepyeni bir ürün sunuyor olabilirsiniz ya da hizmet kalitesi açısından kendinizi aşılmaz görüyor olabilirsiniz. Bazen tüm bunlar bir girişimi başarılı kılmaya yetmeyebiliyor. İyi bir pazar araştırması yapmadan kolları sıvamamak gerekiyor. Eğer siz de 2022’de online pazaryerlerinde satış yapmak istiyorsanız ya da kendi e-ticaret sitenizi kurarak faaliyetlerinizi büyütecekseniz yazımızı dikkatle okuyun. 2022 yılında internette en çok satışı olması öngörülen ürünleri sizin için derledik! 

Tekstil ürünleri

Bu yıl internette en fazla satışı olması beklenen ürünlerin başında tekstil ürünleri geliyor. Özellikle de kadın-erkek kıyafetleri... Kurdaki dalgalanmalar nedeniyle kıyafet fiyatları son birkaç ayda oldukça artış gösterdi. Bu da müşterileri, ihtiyaçlarını mağazalar yerine online pazaryerlerinden karşılamaya yönlendirecek. Çünkü online pazaryerlerinde somut mağaza bedelleri olmuyor ve ürünler belli oranlarla daha uygun fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Satışı ön görülen kıyafetler arasında ise özellikle hamile kıyafetleri, konsept kıyafetler, sıra dışı ya da retro ürünler yer alıyor. 

Bebek giyim ve bebek ürünleri

Müşterilerin internet üzerinden sıklıkla satın aldığı ürünlerden biri de bebek giyim ve bebek bakım ürünleri. Bebekler çok hızlı bir şekilde büyüdüğünden ihtiyaçları da çok hızlı güncelleniyor. Bebek bakım ürünlerindeki kur bazlı fiyat artışı da düşünüldüğünde yine mağaza bedeli ödemektense bu tür ürünleri online pazaryeri aracılığıyla edinmek müşteri için oldukça akıllı bir adım. Ancak bu alanın rekabet düzeyi yüksek bir alan olduğu da gözden kaçmamalı. Burada rekabet avantajı sağlayan en önemli başlık “güvenli ürün” oluyor. 

Kozmetik Ürünler

Kozmetik ürünler, e-ticarette en fazla satışı gerçekleşen ürünler. Bu özellik, 2022’de yılında devam edecek. Doğal içerikli ürünler yarışı biraz daha önde götürebilir. Eğer kozmetik kategorisinde bir girişimde bulunacaksanız doğal içeriklerin yanında güvenilir marka imajı kurgulamayı ve müşterilerinize kampanyalı paketler hazırlamayı unutmayın. Kalitesiz kozmetik ürünlerin insan sağlığına olumsuz etkilerinin olması, müşterileri satın alma kararını verirken üzerinde en fazla düşündüren konu oluyor. Satacağınız ürünlerin onaylı, patentli, Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler olması önemli. Aksi halde cezai yaptırımlarla da karşılaşabilirsiniz. 

Evcil hayvan ürünleri

Son bir yıl içinde fiyatında aşırı artış gözlenen bir başka kategori ise evcil hayvan ürünleri kategorisi oldu. Bu anlamda hayvan severler hem yeni marka araştırmaları yapıyor hem de kampanyaları takip ediyor. Tüm bunlar hayvan severleri internetten ürün satın almaya yönlendiriyor. 2022 yılında internette en çok satışı yapılacak ürünler arasında evcil hayvan ürünleri oldukça öne çıkıyor. 

Dekoratif ürünler 

Pandemi ile beraber evde geçirdiğimiz zaman uzadı. Bu durum pek çok insanı evinde değişiklik yapmaya ve dekoratif dokunuşlara yöneltti. Dekoratif ürünler kategorisinin online pazaryerlerindeki payı ve yıldızı parladı. E-ticarette en az sorun yaşatan kategorilerin başında ev dekorasyon ürünleri kategorisinin geldiğini buradan duyuralım. 

Telefon, tablet ve bilgisayar aksesuarları

Cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi akıllı cihazlar hayatımızın olmazsa olmazları konumunda. Aynı zamanda bu ürünlerin renkli, eğlenceli, farklı beğenilere ve yaş gruplarına hitap eden aksesuarları var. Şarj aleti, şarj kablosu, powerbank, kılıf, çanta, kulaklık gibi ürünler e-ticarette satışı oldukça fazla olan ürünler.