Blog

Hepsiburada pazaryeri platformu, bundan öncesinde 50 TL ve üzerinde sepet tutarında kargoları bedava olarak sunuyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde yapılmış olan bir güncelleme ile kargonun bedava olması fırsatından yararlanabilmek adına gerekmekte olan azami miktar 75 TL tutarına çıkarılmıştır. Müşterilerin toplam sepet tutarları 75 TL ve üzerindeyse kargo ücreti ödenmemektedir. Satıcı firma da aşağıda verilen kriterler doğrultusunda kargo ücretini öder. 

Satıcı firmalara gelen sipariş tutarı 50 TL ve 50 TL’nin üzerindeyse desi/fiyat listesi doğrultusunda ücretlendirme yapılır. Satıcı firmalara gelen siparişin tutarı 50 TL’nin altında ise; kargo ücretleri PTT, HepsiJet ve Sürat Kargo gönderileri için gönderi başında sabit olarak 4.99 TL + KDV’dir. Diğer kargo firmalarında ise desi ücretine göre hesap yapılır ve ilgili tarafa fatura edilir. Bu minimum tutar indirimi sepetinde ürün bırakan tüketicilerin alışverişlerini tamamlama oranında artış yaratıyor. Bu da mağaza sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 

Aşağıdaki linke tıklayarak 2021 yılı Hepsiburada kargo ücretleri bilgisine ulaşabilirsiniz. İlgili değerler 6 Ocak 2021 tarihi itibariyle geçerli olan fiyatlardır. Kargo gönderiminin hangi kargo firması ile yapılacağı “Sipariş Onay” aşamasında seçilebilir ve söz konusu kargonun ücretlendirilme işlemi ile ürün gönderimi yapılabilir.  Kargo ücretleri ile beraber kargo dağıtım süresi ve kargo iade adetleri detaylarına da bakılabilir ve hangi kargo firması ile çalışmak isteneceğine karar verilebilir.

https://bit.ly/2NCbUTk