Blog

İnternette en çok satışı yapılan ürünlerde pek çok ürün grubu vardır. Kendi işini kurup online mağazası üzerinden satış yapmak isteyen kişiler internetten çok satılan ürünleri araştırarak kendi yelpazelerini oluşturabilirler. Alışveriş yapan kitlenin yoğun ilgi gösterdikleri ürünlerin pazarı rekabet noktasında zorlu olsa bile doğru adımların atılmasıyla ve reklam çalışmaları ile pazarlama çalışmalarına yatırım sağlanması rekabet konusunda üst sıralara çıkabilmeye yardımcı olacaktır.

İnternette satışı en fazla yapılan ürünlere bakıldığında akıllı saatlerden tutun da evcil hayvan ürünlerine, evcil hayvan ürünlerinden elektronik aletlere, elektronik aletlerden kişisel bakım ürünlerine kadar çok geniş bir yelpaze görülür. Bu içeriğimizde internette en çok satılan ve en trend durumda olan ürünlerin bazılarını ele alacağız.

Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonlar günlük hayatın büyük bölümünde elden düşmüyor ve bundan dolayı da akıllı telefonlar için sürekli şekilde farklı farklı aksesuarlara ihtiyaç duyuluyor. Akıllı telefonlar için kılıflar, şar aletleri, kulaklıklar, ekran koruma kılıfları, bluetooth kulaklıklar da bu aksesuarlar içinde yer almaktadır. 

Akıllı Saatler

Akıllı telefonları tamamlayıcı ürünler olarak karşımıza çıkan akıllı saatler, telefon kullanmadan da bazı uygulamalara erişme imkânı sağlıyor. Bu özellikleri ile akıllı saatler internet üzerinden satışı yapılan ürünler içinde popülerliği beraberinde getiriyor. 

Akıllı telefonların yanında spor ve sağlık ölçümleri için de kullanılan akıllı saatler popülaritesi artan ürünlerin içerisinde yer alıyor. Spor yapanların kullanması için adım sayma özellikleri, kalp ritim ölçümleri, uyku süresi takibi gibi pek çok özelliği olan akıllı saatler tüketicilerin ilgisini çekiyor ve çok satılan ürünler içinde yer alıyor.

Yüz Maskeleri

İnternette en çok satılanlar arasında kişisel bakım ürünleri de oldukça yer büyük bir dilime sahiptir. Kullanıcılar bakım ve güzellik ürünlerini büyük ölçüde internet üzerinden almayı tercih ediyorlar. Genellikle aynı markanın ürünlerini uzun zaman kullanan kullanıcılar, almış oldukları hizmetten memnun kaldıkları için sürekli müşteri potansiyeli taşırlar.

Yüz maskeleri de kişisel bakım ürünleri grubunda en popüler olan ürünler arasında olduğundan dolayı internette satılan ürünler içinde önemli bir yere sahiptir. Bunlarla birlikte nemlendiriciler, vücut ve el kremleri, makyaj malzemeleri çok satılan ürünler arasındadır.

Spor Ekipmanları ve Spor Kıyafetleri

Son zamanlarda bilinçli şekilde spor yapmaya başlayan ve bu eylemi bir yaşam biçimine büründüren bir tüketici topluluğu oluşmaya başlamıştır. Bu da sporcu aksesuarlarına ve ürünlerine olan talebin artışında büyük ölçüde rol oynamıştır. Son zamanlarda internet üzerinden en çok satışı gerçekleştirilen ürünlerin arasında spor kıyafetleri ve spor ekipmanları yer almaktadır.

Fitness, yoga, gym ve diğer spor dalları için aksesuar ve kıyafetlerin yanında evde spor yapmakta olan kişiler için spor malzemeleri de bu kategori içinde öne çıkmakta olan ürün grupları içinde yer almaktadır. 

Bebek Hediyeleri ve Hamilelik Kıyafetleri

Anne adayları bu kıymetli ve özel dönem için rahat ve kullanışlı kıyafet almaya ihtiyaç duyarlar. Bu durum da girişimciler için başka bir pazarın doğmasına sebep olmaktadır. Hamilelik kıyafetleri son zamanlarda internet üzerinden en çok satışı yapılan ürünlerin arasında yer almıştır.

Bunlara ilave olarak yeni doğan bebekler adına düzenlenen ve artık yaygın bir hareket hâline gelen partilerin popülerliği bilinmektedir. “Baby Shower” olarak İngilizceden alıntılanan ve alındığı şekliyle kullanılan bu kavramın etkinliklerinde yeni doğmuş ya da yeni doğacak olan bebeklere hediye alınır. Bu etkinlik için de dekor ve süs ürünlerine duyulan talep fazlasıyla artmış durumdadır.

Sırt Çantası

Moda trendi hâline gelen ürünlerden birisi de sırt çantalarıdır. Bundan dolayı sırt çantaları da internette çok satılan ürün grupları arasında yer alıyor. Dünya genelinde çantalar içinde sırt çantası pazarının 151 milyar dolarlık bir pazara sahip olması bu modellere yönelik oluşan ilginin ne denli fazla olduğunu göstermektedir.

Sırt çantaları kullanıcılar arasında oldukça fazla ilgi çekiyor ve farklı kullanım alanları için farklı sırt çantası modelleri tercih ediliyor. Bundan dolayı internette çanta satışı yapmaya niyetlenen firmalar için pek çok ürün modeli oluşuyor.

VR Aksesuarları

VR da son zamanlarda hayatımıza yeni giren konulardan birisi oldu. Artırılmış gerçeklik uygulamaları popülerleşmeye başlayınca VR aksesuarları da kullanıcıların ilgi odağı olmaya başladı ve internette satılan ürünler içinde kendine önemli yer edindi. 

Oyun konsolları için bu aksesuarların yanında akıllı telefonlar veya iş amacıyla kullanılan VR aksesuarları internette çok satılan ürünler arasındadır.

Süper Kahramanlı ve Temalı Tişörtler

Özel tasarımlı, temalı veya süper kahraman baskılı tişörtler son zamanların popülaritesi yüksek olan ürünleri arasında yer almaktadır. Son zamanlarda süper kahramanlık filmlerine yönelik artan ilgi doğrultusunda bu popülarite önem kazanmıştır. Hollywood filmlerinin etkisi ile eskiden daha dar kitleye hitap edebilen bu ürünler artık daha geniş kitleye hitap etmekte. 

Süper kahraman karakterlerinin basılı olduğu tişörtler dışında özel tasarımlar ve belli bir teması olan tişörtler de internette çok satılan ürünlerin içerisinde yer almıştır.

Minimal Saatler

Kompleks ve karmaşık tasarımlar artık yaşam alışkanlıklarımızdan uzaklaşmaya başladığından dolayı pazardaki pek çok ürünün tasarımında sade ve minimal çizgiler görmek alışkanlık hâline geldi. Bu minimal çizgiler özellikle kol saatlerinde öne çıkıyor. Kullanıcılar da şık ve sade görünüme sahip olan minimal tasarımlı kol saatlerine ilgi duymaya başlayınca bu ürünler internette satışı fazla olan ürünler içinde kendine bir pay edinmiştir.

Evcil Hayvan Ürünleri

Son zamanlarda popülerlik seviyesi artan ürün gruplarından birisi de evcil hayvan ürünleridir. Evcil hayvan besleyenler; dostları için mama, oyuncak, kum ve bakım ürünleri gibi pek çok ihtiyacı internet üzerinden alışveriş yaparak sağlıyorlar.