Blog

Ülkenin Her Bir Yanından Çok Sayıda Ürün Satışı

Online işler için arayışa girenler, işlerini evden yöneterek aynı zamanda da kendi işlerinin patronları olabilirler. Bunun için e-ticaret  pazarı, az yatırım ve düşük risk ile iş kurulabilecek bir alan olarak dikkat çekmektedir.

İnternetten para kazanmak ya da internetten online satış yapmak adına bir girişimcilik adımı atılacaksa öncelikli olarak satılacak ürüne ve yönelinecek sektöre karar vermek gerekir. İnternet üzerinden satış yapacak olan kişilerin üzerinde en fazla zaman harcadıkları konu budur. Günümüzde gelinen aşamada fiziksel anlamda satışı gerçekleşmekte olan ürünlerin hemen hemen hepsi internet üzerinden de satışa sunulmaktadır.

Online satış yapacak olan girişimcilerin, e-ticaret aracılığı ile satışını gerçekleştirmek için aradıkları ürünler konusunda karar vermeleri ve araştırma yapmaları gerekir. Bir niş ürüne odaklanarak o ürünün pazarlamasının yapılması mı isteniyor yoksa geniş bir ürün skalası ile mi yola çıkılmak isteniyor, buna karar verilmelidir. Satışının yapılması istenen potansiyel ürünlerin birer listesini yapmak ile işe başlamak bu adımı kolaylaştıracaktır. Listeye koyulan ürünlerin sektör içindeki durumları hakkında biraz araştırma yapılarak listeyi daraltmak mümkün olacaktır.

Ülkenin Her Bir Yanından Çok Sayıda Ürün Satışı

Online İş Yapanlara E-Ticaretin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

2020 yılının başından itibaren tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kendini gösteren Covid-19 virüsü sebebi ile pandemi süreci oldukça uzun sürmüştür. Yaşanan pandeminin de etkisi ile online alışverişe yönelik oluşan talep hâlâ sürmektedir. E-ticaret ile ilgilenmek isteyen girişimcilerin oranı artış gösterirken kolayca değişebilen tüketici alışkanlıkları da dijital platformlara yönelik ilgiyi sürekli artırıyor. 2020 senesinin ilk 8 aylık diliminde toplamda 19 milyon ürün satışı olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin her bir yerinden hangi ürünlerin satıldığını yayınlanan araştırmalar sonucunda görmek mümkündür. Bu analizler ile Türkiye’de e-ticarete yönelik gelişen ilgiyi açık olarak gösteriyor.

Araştırma kurumlarının analiz ettikleri satış verilerine göre gıda ve market ürünlerine, temizlik ile hijyen ürünlerine yönelik artan talebin yanında; takı ve mücevherat ürünleri, hırdavat ürünleri, kitaplar, eğitim ürünleri, hobi ürünleri, moda sektörü, ayakkabılar, elektrik ve elektronik ürünlerini kapsayan oldukça uzun bir liste karşımıza çıkmaktadır.

E-Ticaret En Çok Tercih Edilen Online İşlerin Başında Gelmektedir

E-Ticaret En Çok Tercih Edilen Online İşlerin Başında Gelmektedir

Fiziki mağaza sahibi olanların ya da sıfırdan bir online mağaza sahibi olmayı düşünenlerin e-ticaret dünyasını tercih etmeleri için pek çok sebep var.

  • E-ticaret, girişimcilere 7-24 online satış yapabilme imkânı sunar.
  • Girişimciler, ürünlerini tüm Türkiye’ye ulaştırma fırsatını bulur.
  • Ülke sınırları dışında sınır dışına da çıkarak globale açılma imkânı bulurlar.
  • Az maliyet ile kazançlarını katlama fırsatı elde ederler.
  • Sınırsız sayıda ürün sergileme ile söz konusu ürünlerin satışını yapma özgürlüğüne erişirler.
  • E-ticaret sitelerinin sürekli olarak gelişime ve büyümeye açık olmalarından dolayı dinamik olurlar.

Online işler konusunda internet üzerinden neler satılabileceğine dair araştırma yapan ve kafasında soru işareti olan ya da bir fikri olan ancak söz konusu fikrin online satışı noktasında endişeleri olan girişimciler; kaygı ve şüphelerini bir tarafa bırakabilirler. Var olan işlerini e-ticaret dünyasına entegre edebilecekleri gibi sıfırdan bir iş planı ile de e-ticaret pazarına giriş yapabilirler. E-ticaret dünyası her bir ürün için kendi içinde çok yüksek bir potansiyel barındırmaktadır. Bu doğrultuda siz de e-ticaret dünyasında kendinize bir yer bulabilirsiniz. Pomelo Stok ile 14 günlük ücretsiz demo hesabınızı oluşturup oturduğunuz yerden pazaryerlerinde satış yapabilirsiniz. 

Pomelo Stok Entegrasyon Programı ile birlikte güvenle ve hızla entegrasyon işlemlerinizi tamamlayabilir ve birden fazla kanalda satış yapabilirsiniz.