Blog

Online pazaryeri entegrasyonu özellikle de e-ticaret sisteminin hayatımıza girmesi ile beraber ortaya çıkan bir kavramdır. Değişen ve gelişen teknoloji ile beraber Pazar kavramının yönü de değişkenlik gösterdi. Tüm markalar, kurumlar ve kuruluşlar ürünlerini sunmak üzere e-ticaret Pazar yerleri ile ilerlemeyi tercih ediyor. Hem kullanıcı hem de işletme sahiplerinin bu yöne eğilim göstermesinin giderek artış göstermeye de devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu gelişim ilerledikte entegre sistemler ve hem müşteri hem de satıcı için kolaylık kazandıran entegrasyon sistemleri geliştirilmeye devam ediyor. 

Bu noktada e-ticarete adım atan bir işletme ya da marka aynı zamanda global ölçekli hizmet veren büyük online Pazar yerlerinde de markalarının ve ürünlerinin sunulmasını talep ediyor. Peki, online Pazar yerlerindeki bu yoğunluğa rağmen takipleri nasıl sağlayabilirsiniz? Ürünlerinizi, satışlarınızı ve tüm detayları tek bir ekran üzerinden görüntülemek mümkün müdür? Bugün sizler için bu soruların ayrıntılı yanıtlarını kaleme aldık. Bunun yanı sıra online pazaryeri entegrasyonu size ve markanıza, işletmenize ne gibi faydalar sağlar konusunu ele aldık. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar içeriğimizin devamında yer alıyor…

Entegrasyon İşlemlerinin Markanıza Faydaları Nelerdir?

Yeni bir girişimcinin büyük pazaryerlerinde online mağaza açtığını varsayarsak; entegrasyon sisteminin ne denli kolaylık sağlayacağını tahayyül edebiliriz. Yeni markaların sistemsel açıdan doygun olması da bilinirliği ve markanın kalitesini doğrudan arttırıyor. Online pazaryeri entegrasyonu da tüm takip işlemlerini tek ekrandan yapmanızı sağladığı için, artan-azalan her türlü ürünü, stoğu otomatik güncellediği için işinizi kola hale getirir. Bu da markanıza zaman ve kurumsallık kazandırır.

Online pazaryeri entegrasyonu sadece bununla da sınırlı kalmayıp aynı zamanda rakiplerinizi de takip etmenizi kolay hale getirerek, piyasa ve rakip analizi yapmanızı sağlar.  Örneğin; N11 pazaryerinde ‘’x’’ ürün satıcısı olarak mağaza açtıysanız, yine aynı pazaryerinde ‘’x’’ ürün satışı yapan rakip firmalarınızın ürünlerini ve fiyat detaylarını bu entegrasyon sistemi ile kolayca görebilirsiniz. Bu da kendi markanızı geliştirmek ve piyasada bilinir hale getirip müşteri kazanmak noktasında ufkunuzu açacaktır.

Entegrasyon İşlemleri Takibinizi Kolaylaştırır

E-ticaret siteminde entegrasyonun büyük önemi vardır. Çünkü online bir mağazada işlemler adım adım ilerler. Ürün seçimi, ürünlerin mağazaya yüklenmesi, stok durumunun bildirilmesi, müşteri takibi, stok takibi, satış sonrası işlemler ve çok daha fazla işlemin bir arada yürütülmesi gerekir. İşte tam da bu noktada entegrasyonlar hem müşteri hem de online mağaza sahibi açısından büyük avantajlar sağlıyor. Çoklu alanlardan tüm bunları takip etmek yerine online pazaryeri entegrasyonu ile tek bir merkezden tüm işlemleri bir arada takip etmeniz mümkündür. E-ticaret entegrasyon çeşitleri denildiği zaman akla il gelenin online pazaryeri entegrasyonu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kısaca bu entegrasyon sisteminin içeriğinden ve özelliklerinden bahsetmek gerekirse de;

  • Stok takibi yapmayı sağlar.
  • Kargo takibi yapmayı sağlar.
  • Ön muhasebe takibinizi yapmanızı sağlar.
  • Faturalandırma işlemlerinizi hızlı ve kolay yapmanızı sağlar.
  • API entegrasyonu sunar.
  • Mağaza sorularına ilişkin takibinizi kolaylaştırır.
  • Ürün takibinizi kolay hale getirir.
  • Ürünlerinizin diğer pazaryerlerinde sunulması halinde ödeme işlemleri için uyumlu bir alt yapı sağlar.

Peki, online pazaryeri entegrasyonu hangi satıcılara hitap ediyor? Bu entegrasyonu kullanmak isteyenler genelde büyük çaplı online pazaryerlerinde mağaza açan girişimciler oluyor. N11, Trendyol, Gittigidiyor, Aliexpress gibi büyük ölçekli pazaryerlerinde açtığınız mağazanızın takibini bu entegrasyonlar ile kolayca yapabilirsiniz.  Ancak bu noktada pazaryeri entegrasyon hizmeti sunan firma konusunda titiz davranıp doğru bir seçim yapmanız gerekiyor. Kaliteli ve profesyonel bir firmanın sunacağı entegrasyon hizmetinin de hem teknik hem de alt yapı bakımından zengin olacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Siz de kaliteli ve profesyonel bir pazaryerinde markanızı kolayca geliştirebileceğiniz ve işinizi de kolay hal getiren entegrasyon sistemleri için hizmet almak istiyorsanız Pomelo Stok ile hemen iletişime geçebilirsiniz.