Blog

Pazarama Türkiye’nin Yeni Online Pazaryeri

Online pazaryeri sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hizmete giren en yeni online pazaryerlerinden biri ise Pazarama. Bir İş Bankası iştiraki olarak hizmet veren Pazarama online alışveriş sektörüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Pazarama nedir? Pazarama’da neler satılır? Pazarama ile ilgili merak edilenleri yazımızda derledik.

Pazarama Nedir?

Online pazaryerleri dijital hayatımız vazgeçilmezleri. Dilediğimiz ürün ve hizmeti bilgisayar, tablet ve telefonlarımızdan satın alabiliyor, ihtiyacımız olmayan eşyalarımızı ya da kendi ürün ve hizmetlerimizi de yine e-ticaret veya dijital alışveriş sitelerinden satışa sunabiliyoruz. Hayatımızı çok kolaylaştıran bu platformlar giderek daha da gelişiyor ve kullanıcıları memnun etmeye odaklı 360 derece hizmet anlayışıyla hareket ediyorlar. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde online pazaryeri sektörüne yeni bir oyuncu daha katıldı: Pazarama. Sektöre oldukça iddialı bir giriş yapan Pazarama üzerinden e-ticaret sektöründe yalnızca ürün satışı değil hizmet satışı da gerçekleştiriliyor. Odağında marka iş birlikleri de olan platformun hedeflerinden biri ise yerel üreticileri güçlendirmek. Bu bağlamda 360 derece hizmet yaklaşımıyla işleyen platform kullanıcılara beklentilerinin ötesinde bir alışveriş deneyimi vadediyor.

Maximum Mobil ile Pazarama deneyimi başlıyor

Pazarama’ya Maximum Mobil’i indirerek kolayca ulaşılıyor. Mobil ödeme deneyiminin de sunulduğu online pazaryerinde farklı kategorilerde geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi var. Pazarama’nın pek çok diğer dijital alışveriş platformundan farklı olarak sunduğu hizmetlerse şunlar:

  • Araçtan inmeden akaryakıt ödemesi,
  • Ulaşım kartı yüklemesi
  • Market alışverişi
  • Yemek siparişi
  • Dijital oyun kodu
  • Restoran indirimleri de yer alıyor. 

Pazarama’da Maxiumum Mobil’de karşılaşılan  Süper Uygulama (Super App) anlayışı hakim. Böylelikle kullanıcılar istedikleri anda tüm ihtiyaçlarını tek uygulamadan karşılayabiliyorlar. Pazarama’nın öne çıkan tarafı yalnızca tüm bu hizmetleri tek bir platform üzerinden vermesi değil. Online pazaryeri ödeme sırasında kullanıcılara indirim, taksit, puan gibi avantajlar da sağlıyor.

Pazarama’da neler satılıyor?

Pazarama finansal hizmetleri ve e-ticareti birbirine yaklaştırırken, iki alanda da değer odaklı bir platform ile hizmet vereni ve alanı bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ekosisteme değer katmayı hedefleyen Pazarma’da yer alan kategoriler ise şimdilik şunlar:

Pazarama’nın Hedefleri Neler?

Bir İş Bankası iştiraki olan ve İstanbul’da hizmet veren Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Pazarama.com üzerinden Türkiye’de faaliyet gösteren her ölçekteki firmayı bünyesinde bir araya getirmeyi hedefleyen pazaryeri modelinin birincil hedefi online alışveriş sektörünün gelişimine katkı sağlamak. Diğer önemli hedefi ise müşteri verisini en doğru şekilde işleyerek güvenli yeni nesil ödeme çözümleri ile desteklenen iyileştirilmiş bir deneyim sunma. Pazarama tüketicilerin ihtiyaçlarını tek bir platformdan sunarak onların dijital yol arkadaşı oluyor.