Blog

Belirli ücret karşılığında satın alınıp e-ticaret mağazası kurulmaya yardımcı olan Shopify, herhangi bir yazılım bilgisi ya da herhangi bir program gerektirmez. E-ticaret mağazaları yazılımı olarak bildiğimiz bu sistemle ürünler sanal dünyada pazarlanır ve satılmış olur. Düşük maliyet ile internet üzerinden dijital dünyaya açılıp satış yapmak isteyen girişimciler ya da firmalar için fazlasıyla ideal olan Shopify, rağbet görmekte ve gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bu doğrultuda “Shopify nedir, Shopify’ın avantajları nelerdir?” gibi sorular da son zamanlarda sıkça sorulan sorular oldu. Hem dünya genelinde hem de Türkiye’de oldukça geniş bir kullanıcı kitleye sahip olan Shopify, herhangi bir deneyimi olmayan ve program bilgisine sahip olmayan kişiler tarafından dahi kullanılabilir ve e-ticaret dünyasında sektörlerinde başarılı olup para kazanmalarına yardım eder.

Shopify Nasıl Çalışır?

Bir tek kontrol merkeziyle e-ticaret mağazalarının kurulumu sırasında yapım imkânı veren ve de bu e-ticaret mağazaları üzerinden satışı yapılacak ürünlerin satışına olanak sağlayan Shopify, internet üstünden satış yapmayı amaçlayan girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterliliktedir.

Yazılım bilgisi olmadan da rahatlıkla kullanılabilen söz konusu sistem Shopify, e-ticaret dünyasının en kolay yollarından birisidir. Pratik kullanım olanağı ve üstün kalite sunan yazılım paketi, sektörün oldukça gelişmiş olan programlarından birisidir.

Shopify sistemini kullanmak için bir hosting satın alımına ya da herhangi bir sunucu kiralanmasına gerek yoktur. Teknik ihtiyaçlar ile uğraşmaya gerek kalmadan e-ticaret mağazası kurulumunu sağlayan Shopify sistemi, verdiği hizmet ile tüm gereksinimlerini kendisi karşılamaktadır. Kullanıcılara da yalnız satış ve tanıtım işlemlerini gerçekleştirmek kalır.

Shopify Yazılımı Hangi Avantajları Sunar?

Kurulmuş olduğu 2004 senesinden itibaren sağlamış olduğu avantajlar ile kullanıcısının memnuniyet seviyesini artıran ve bağlılığını kazanan Shopify, oldukça çok kullanıcıya sahiptir. Üstün nitelikleriyle pek çok avantaj sunmakta olan Shopify yazılımının sağlamakta olduğu başlıca avantajlar aşağıda verildiği gibidir.

 • Shopify’da diğer yazılımlarda sıklıkla karşılaşılan ve işlerin aksamasına sebep olan yazılım hataları ile karşılaşılmaz.
 • Yazılım kolay bir şekilde erişilebilir konumdadır. Shopify sistemi bulut tabanlı bir yazılım sistemidir. Bütün cihazlar ve internet tarayıcıları üzerinden rahat bir şekilde ulaşılabilir. 
 • Yazılım ve deneyim bilgisine ihtiyaç kalmadan rahatlıkla sanal mağazaların kurulumu yapılabilir ve satış işlemleri gerçekleştirilebilir. 
 • Pazarlama araçları mağaza kurucularına özel şekilde düzenlenebilir.
 • Shopify sistemi içinde birçok ek yazılım, arayüz ve tema bulunur. Kullanıcılar kendilerine özel olarak istedikleri özellik ve fonksiyonlara ulaşabilirler.
 • Teknoloji içindeki yenilikleri takip eden sistem de düzenli bir şekilde kendini revize eder.

Shopify Yazılımı Hangi Dezavantajlara Sahiptir?

Shopify yazılımı sınırlı bir işlevsellik sunar. Shopify, küçük işletmeler ve girişimcilerin online mağaza oluşturmaları için ihtiyaç duyabilecekleri bütün özellikleri bünyesinde barındıran bir yazılımdır. Ancak her bir işletmenin kendine özel ihtiyaçları olabilir. Uygulama, bu tarz spesifik ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklere sahip değildir.

Shopify yazılımında eklentiler pahalıdır. Uygulama, temel olan tüm özellikleri sunarken özel ihtiyaçlar için de eklentileri kullanmak gerekir. Bu eklentilerin maliyeti aylık ücretlerden daha fazla olabilir.

Müşteri hizmetleri yetersizdir. 

Shopify Yazılımı Fiyatı Nedir?

İnternet üstünden satış yapmak isteyen, bunun için sanal bir mağaza kuran girişimcilere kolaylık sağlayan Shopify, çok çeşitli biçimlerde kullanıcılara sunulmaktadır. Çeşitli paketler içinde birbirinden farklı fonksiyonlar ve faydalar vardır. Fiyatlandırmaları da sahip oldukları özellikler nezdinde belirlenir. Çok çeşitli fiyatlar ile karşımıza çıkan Shopify, genellikle aylık abonelik sistemi şeklinde çalışır. Temel olarak bakınca aşağıdaki paketler mevcuttur:

 • Shopify,
 • Advanced Shopify,
 • Basic Shopify

Bu paketler arasında en fonksiyonel ve de ücretlendirme bakımından yüksek olanı da Advance Shopify seçimidir. Bunlar klasik paketlerdir. Bunlar dışında daha nitelikli ve daha büyük ticaret hacminde paketler de vardır.

 • Shopify Plus
 • Shopify Lite