Blog

Yeni Girişimciler İçin Yol haritası 

İş dünyasındaki dijital dönüşüm, her geçen gün yeni fikirlerin gelişmesini sağlıyor ve daha fazla yeniş girişimci ticari faaliyetleri için internet ortamını tercih ediyor. Bugün dev bir alışveriş merkezine dönüşen dünyada yeni girişimcilerin yeni yol haritalarına ihtiyaçları var. 

Minimum kaynakla şirket kurmak artık bir gelenek haline geldi. Bununla birlikte online pazaryerleri de popülaritesini artırıyor. Şirketini internet ortamında büyütenler online pazaryerlerinin sunduğu imkanlardan faydalanarak daha geniş bir pazarda faaliyet gösterebiliyor ve daha çok müşteriye erişim sağlayabiliyor. Yeni girişimcilerin bu yeni dijital iş dünyasında bazı püf noktalarını bilmeleri önem taşıyor. 

Problemlere yeni çözümler getirin 

Başarılı olan her ticari girişimin ardında müşterilerin problemlerini çözmeye yönelik geliştirilmiş inovatif çözümler var. Çağımızın en önemli ticari yaklaşımını bir probleme çözüm bulma fikri oluşturuyor. Her yeni girişimcinin de önce bu fikirden yola çıkması gerekiyor. Yani daha önce sunulmamış olan bir çözüm önerisi getirmek bu işin en önemli püf noktası. Hali hazırda var olan fikirlerden ayrışmak ve müşterilere yeni bir şey sunmak başarının kapısını aralayan ilk anahtar... 

Dünyayı takip edin

Aklınıza gelen fikir çok orijinal bir fikir olabilir. Ancak bu fikrin ilk olarak sizin aklınıza gelip gelmediğinin çok iyi araştırılması gerekiyor. Sizinkine benzer bir fikirle yola çıkan diğer firmaların piyasa faaliyetlerini, o alanda dünyadaki gelişmeleri ve müşterilerin geri dönüşlerini iyi analiz etmelisiniz. Bu analizlerden elde ettiğiniz sonuçlarla fikrinizi ve işinizi çok daha kısa sürede çok daha fazla geliştirebilir ve daha çok verim elde edebilirsiniz. 

Geleneklere takılı kalmayın

Günümüzde başarılı bir şirket olmak için illa fiziki bir ortama ihtiyacınız yok. Dijitalleşmenin getirdiği en büyük kolaylıklardan biri işlerin her ortama taşınabilmesi oldu. Bu da fiziki masrafları ve bazı temel zorunlulukları ortadan kaldırdı. İşinizi geliştirmek için artık fiziksel bir alt yapıdan ziyade bilişim alt yapısı oluşturmanız çok daha önemli ve etkili oluyor. Bir ofisiniz olmak zorunda değil. Yeni iş dünyasında bazı gelenekleri rafa kaldırabilirsiniz. 

İş ve özel yaşam dengesine dikkat

Dijitalleşmeyle birlikte her ne kadar işinizi her ortamda yapabiliyor olsanız da bu durumun yarattığı bazı handikapları gözden kaçırmamalısınız. Özellikle e-ticarette ortaya çıkan en temel problemlerden biri iş ve özel yaşam dengesinin kimi zaman korunamaması. Kendinize bazı iş sınırları çizmelisiniz. Başarılı bir işletme için öncelikle mutlu bir girişimci olmanız gerektiğini unutmayın. Mutlu olursanız işinizi her zaman severek yaparsınız ve müşterilerinizi her daim çok daha memnun edecek yeni fikirler geliştirebilirsiniz. 

Takım çalışması önemli

İşler büyüdükçe ekibinizi de genişletmeniz gerekebilir. Dijital ortamda bile olsa işleri her zaman tek başınıza yürütmeniz mümkün değildir. Bunun için doğru ve profesyonel bir ekip kurmanız gerekiyor. Problem çözme yeteneğine sahip, iletişimi kuvvetli, dijital iş dünyasının dinamiklerine uyum sağlayan ve iş süreçlerine hakim profesyoneller ile çalışmak marka başarısı için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

İşinize en uygun pazaryerlerini tercih edin 

Bugün global ölçekte hizmet veren online pazaryerleri işletmelere ve yeni girişimcilere birçok avantaj sunuyor. Bu avantajlardan faydalanmak için yapmanız gereken işinize en uygun online pazaryerini seçmektir. Böylelikle hedef kitlenize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilir, kısa zamanda satış başarısı yakalayabilirsiniz. 

Pomelo Stok yanınızda

Pomelo Stok verimliliğin yanında potansiyelini de doğru orantılı bir şekilde artırmak isteyen girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. Yeni girişimcilere özel kampanyalar düzenleyen Pomelo Stok şimdi tüm pazaryeri entegrasyon paketlerinde özel ek yüzde 20 indirim uyguluyor. Bir pazaryeri entegrasyon ürünü olan Pomelo Stok ile siz de entegrasyon işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilir  e-ticaret dünyasının keyfini çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.