XML Entegrasyonu

XML Entegrasyon işlemlerinizi Pomelo Stok ile saniyeler içerisinde tamamlayarak tüm satışlarınızı tek bir yerden yönetin!

XML entegrasyonu, hızla büyümekte olan e-ticaret kavramının son zamanlarda en çok kullanılan tekniklerinden biridir. Özellikle e-ticaret dünyasına yeni adım atacak olan firmaların ilk tercihi olmaktadır. XML kullanıp ürün tedariği aşamasından kurtulmuş olan firmalar, gelişmiş olan diğer firmaların alt yapılarından yararlanarak satış yapabilirler.

XML, excel mantığı ile çalışan bir dosyadır ve içerisinde veriler yer alır. Firmaların ellerindeki ürünlere dair tüm bilgileri sıralayan ve de kategoriler halinde gösterilmesini sağlayan yazılımdır. Bu yazılıma yüklenmiş olan ürünler, diğer internet sitelerine kolaylıkla yerleştirilebilir.  XML sisteminin işleyebilmesi için önce iki e-ticaret sitesi gerekir.

XML entegrasyonu, faal şekilde satış yapan veya tedarikçi konumunda olan bir e-ticaret sitesindeki bütün ürün bilgilerinin o site ile XML anlaşması yapmış başka bir siteye periyodik şekilde aktarılması işlemidir. XML entegrasyonu sağlandıktan sonra tedarikçi firmanın elindeki ürün, stok, ebat, fiyat gibi bilgiler de ayarlanan zamana göre söz konusu diğer siteye otomatik şekilde aktarılır.

Ürün bilgileri konusunda daima bilgi alışverişine gerek yoktur ve ürünlerin tek el ile güncellenmesi de zorunlu değildir. Tedarikçi firmada yapılan bütün değişiklikler eş zamanlı şekilde diğer e-ticaret sitesine de yansır. 

XML entegrasyonu, en çok dropshipping formatında satış yapan e-ticaret sitelerinde görülür. Dropshipping sitelerinin ürünleri ellerinde değildir ve XML ile elde edilen ürünleri sitelerinde listelerler. 

XML Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

XML entegrasyonunu istenecek firma özenle seçilmelidir. Çünkü entegrasyonun sağlanabilmesi için ilk yöntem yazılım kullanmak olacaktır. Bu yüzden profesyonel bir yazılım bilgisi gerekir. XML entegrasyonu noktasında Pomelo Stok’un profesyonel ekibi ile işlemlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. 

XML Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

Dünyada yoğun bir şekilde kullanılan ve ülkemizde kullanımı oldukça yaygınlaşan XML entegrasyonunun firmalara sağladığı yararlar oldukça değerlidir. Bunları genel itibariyle şöyle sıralayabiliriz:

  • Düşük bütçeler ile yüksek miktarda ürün satabilirler. Çünkü XML bayiliği almış olan firmalar stoklarında ürün bekletmeden ve de ürüne yatırım yapmadan XML firmalarının ürünlerini satabilirler.
  • XML entegrasyonu sağlandıktan sonra firmalar kendilerinin olmayan ürünleri satıp para kazandıklarından, e-ticarete yeni atılanlar için oldukça etkilidir.
  • XML ilişkisi sağlandıktan sonra ürünlerin aktarımı fazlasıyla az bir sürede gerçekleşir. Bayiler, vakit kaybetmeden ürünlerini kendi sitelerinde yayınlayabilirler.
  • Ürünlerin fiyatları, adet sayıları, hangilerinin yenilendiği gibi detaylar için enerji ve vakit kaybı olmaz. XML entegrasyonuyla tedarikçi firmada olan bütün bilgiler otomatik şekilde bayi sitesine yüklenir. 
  • XML entegrasyonu sağlayan firmalar; ürün depolanması, güncellenmesi ve kargolanması için ekstra olarak işçi çalıştırmak zorunda kalmazlar.

Diğer Pazaryeri Entegrasyonlarımız